Kazakistan’dan Gelen Öğrencilere Yönelik “Türkiye’den Yedi Kıtaya Uluslararası Yaz Eğitim Etkinlikleri” Gerçekleştirildi

Din Öğretimi Genel Müdürlüğümüz ile Ahmet Yesevi Üniversitesi iş birliğinde Kazakistan’dan ülkemize gelen üniversite öğrencileri ve öğretim elemanları için düzenlenen “Türkiye’den Yedi Kıtaya Uluslararası Yaz Eğitim Etkinlikleri” sona erdi.

Genel Müdürlüğümüz ile Ahmet Yesevi Üniversitesi arasında imzalanan iş birliği protokolü kapsamında Ahmet Yesevi Üniversitesi ve Çimkent Pedagoji Üniversitesinden gelen üniversite öğrencileri ve öğretim elemanlarını 2-18 Ağustos 2022 tarihlerinde ülkemizde ağırladık.

9 Ağustos Salı günü Ankara’ya gelerek Genel Müdürlüğümüzü ziyaret eden öğrencilere Ankara İl Millî Eğitim Müdürlüğü Konferans Salonu’nda bir program gerçekleştirildi. Program öncesi öğrencileri makamına kabul eden Genel Müdür Gül, çeşitli kitaplar hediye ederek öğrenciler ile hasbihâl etti. 10 Ağustos Çarşamba günü ise Uluslararası Milli İrade Kız Anadolu İmam Hatip Lisesinde “Türkistan Gecesi” programında bir araya gelinen öğrencilere akademisyenlerle söyleşi, Türk halk müziği dinletisi ve Türk lezzetlerinin sunumunun yer aldığı bir gece düzenlendi.

“Türkiye’den Yedi Kıtaya Uluslararası Yaz Eğitim Etkinlikleri” katılımcıları; Bursa, Çanakkale, Bilecik, Ankara, Konya, Bolu ve İstanbul illerinde seminerlere katılım, kurum ve tarihi mekânları ziyaret etme fırsatı buldu.

72 üniversite öğrencisi ve 8 öğretim görevlisinden oluşan katılımcılar, İstanbul gezisi akabinde ülkelerine döndü.