Uluslararası Anadolu İmam Hatip Liseleri Değerlendirme İstişare ve Planlama Toplantısı Yapıldı

Din Öğretimi Genel Müdürlüğünce düzenlenen uluslararası Anadolu imam hatip liseleri değerlendirme istişare ve planlama toplantısı, Genel Müdür Dr. Nazif Yılmaz ve Daire Başkanı Mustafa Yıldız’ın katılımıyla gerçekleşti.

Çevrim içi olarak yapılan toplantıda okul yöneticileriyle hasbihal eden Genel Müdür Dr. Nazif Yılmaz, uluslararası Anadolu imam hatip liselerinin vizyon belgesi doğrultusunda yapacakları çalışmalar, müfredat kapsamındaki gelişmeler ve okul mezunlarının ülkelerindeki nitelikli insan kaynağı ihtiyacını karşılamasının önemine değindi.

Uluslararası AİHL’lerin uluslararası ilişkiler alanına ilgi duyan Türk öğrenciler için de cazibe merkezi haline geldiğini belirten Yılmaz, salgın sürecinde ülkelerine dönemeyen yabancı uyruklu öğrencilerle ara vermeden eğitim-öğretim faaliyetlerine devam eden bu okulların yönetici, öğretmen ve personeline üstün gayretleri nedeniyle memnuniyetlerini iletti.

Uluslararası Eğitim ve Öğretim Daire Başkanı Mustafa Yıldız ise uluslararası Anadolu imam hatip liselerinin yapılanma, gelişim, kurumsallaşma ve markalaşma çalışmaları konusunda bir sunum yaparak okul yöneticileriyle istişarede bulundu.

Cihan Uğur’un moderatörlüğünü yaptığı toplantıda; Emin Esen, uluslararası Anadolu imam hatip liselerinde yapılan özgün, örnek teşkil eden ve farkındalık oluşturacak etkinliklerin Genel Müdürlüğün “İmam Hatip Okulları İyi Örnekler” sitesinde yayımlanması hususunda, Harun Başer de mezun çalışmaları, okul ziyaretlerinden edinilen izlenimler ve paydaşlarla ilişkiler hususunda paylaşımda bulundu.