Anadolu İmam Hatip Lisesi Öğrencileri Arapça Konferansta Okullarını Tanıttı

Din Öğretimi Genel Müdürlüğünce, İlme Destek Derneği (İLDES) ve 29 Mayıs Üniversitesi Arapça Öğretim Merkezi (ARÖMER) iş birliğiyle imam hatip lisesi öğrencilerine yönelik düzenlenen Anadolu’dan Arapça Mesajlar Semineri yapıldı.

Çevrim içi olarak gerçekleştirilen seminer programı Din Öğretimi Genel Müdürlüğü YouTube kanalından canlı olarak yayınlandı.

Programa Din Öğretimi Genel Müdürlüğü Eğitim Ortamlarının ve Öğrenme Süreçlerinin Geliştirilmesi Daire Başkanı İhsan Erkul, İLDES Yönetim Kurulu Başkanı Veli Kamiloğlu, 29 Mayıs Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Arap Dili ve Belagatı Öğretim Üyesi Dr. İbrahim Helalşah, Sakarya Üniversitesi Türk Dili ve Edebiyatı Bölümü’nden Muhammed Tarık Ablak katıldı.

Mehmet Akif Ersoy Kız AİHL’den Sude Bilgen, Mehmet Akif Ersoy Kız AİHL’den Asude Şaşkın, Trabzon Kız AİHL’den Betül Öztürk, Atakum AİHL’den Ayşenur Gören, Mehmet Emin Saraç AİHL’den Şeyma Çınar, Beyoğlu AİHL’den Mustafa Eren Köse, Beyoğlu AİHL’den Emir Maruf Şatır, Tahir Büyükkörükçü AİHL’den Osman Sezgin, Mehmet Emin Saraç AİHL’den İsmail Mikdat Özkan, Ömer Çam AİHL’den Ahmet Kefçi adlı öğrenciler, okullarının kısa tarihçesini ve bu okulların kuruluş aşamasında büyük çaba harcayan önemli şahsiyetler hakkında bilgi verdiler.

Öğrenciler ayrıca, Anadolu imam hatip liselerini, bu okullarda uygulanan program çeşitliliğini, hazırlık dil sınıfı programı uygulayan AİHL uygulamalarını ve yaşadıkları illeri tanıttılar.